Erasmus+

 Erasmus + 

Wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwój zawodowy nauczycieli

 

Od 1 września 2019 r. nasza szkoła realizuje projekt Erasmus+ "Wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwój zawodowy nauczycieli. W ramach projektu 14 nauczycieli naszej szkoły będzie uczestniczyć w róznych formach doskonalenia zawodowego w międzynarodowych kursach metodycznych, specjalistycznych, językowych oraz szkoleniach typu "teaching assignment" oraz "job shadowing".

 

Od 23 lutego 2020 r. nauczyciel języka angielskiego Jan Jamróz bierze udział w szkoleniu metodycznym "Drama in Education" w miejscowości Angra do Heroismo na Azorach, na portugalskiej wyspie Terceira. Pierwszego dnia kursu odbyło się spotkanie integracyjne uczestników kursu. Są tu nauczyciele z Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Francji, Grecji, Łotwy, Niemiec i Słowenii. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o bogatych tradycjach związanych z tutejszym karnawałem, ktory kończy się w środę popielcową. Nauczyciele zostali zapoznani z programem kursu i podczas wieczoru kulturowego mieli okazję lokalnych smakołyków z krajów, z których pochodzą uczestnicy kursu.

W tutejszej szkole, tak jak my, posiadają nowoczesne boisko sportowe z bieżnią lekkoatletyczną.

 24 lutego podczas zajęć nauczyciele zaprezentowali siebie, swoje szkoły oraz swoje kraje oraz zostali zapoznani z teoretycznymi założeniami tematu "Drama w edukacji"

Zdjęcia z pokoju nauczycielskiego w tutejszej szkole

25 lutego nauczyciele uczestniczyli w praktycznych warsztatach dotyczących zastosowania technik dramowych w międzyprzedmiotowym, interdyscyplinarnym nauczaniu.

A tak prezentuje sie tutejszy ocean:

26 lutego nauczyciele uczestniczyli w zajęciach typu teambuilding oraz networking (budowanie zespołu i nawiązywanie kontaktów), które były zintegrowane z zajęciami kulturowymi podczas wycieczki po wyspie Terceira. W trakcie wycieczki poznaliśmy mnóstwo interesujących informacji związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym.

A tak prezentują się tutejsze wulkany:

Krater:

Dymiący wulkan:

           

Komin wulkaniczny od środka:

Oraz kaldera czynnego wulkanu:

27 lutego nauczyciele brali udział w 2 części praktycznych warsztatów dotyczących zastosowania technik dramowych w międzyprzedmiotowym, interdyscyplinarnym nauczaniu.

Zajęcia, które odbyły się 28 lutego miały na celu zapoznanie nauczycieli z narzędziami internetowymi mającymi zastosowanie w tworzeniu projektów dramowych.

Zajęcia 2 marca były poświęcone analizie kompetencji kluczowych i "umiejętności XXI wieku" w kontekście zastosowania dramy w nauczaniu.

3 i 4 marca miały miejsce praktyczne warsztaty dotyczące zastosowania różnorodnych konwencji dramowych. 4 marca zapoznaliśmy się z portugalskim systemem edukacji oraz mieliśmy możliwość obejrzeć tutejszą szkołę podstawową.

Tak wygląda zaplecze tutejszej szkoły podstawowej:

Sala do zajęć z tańca:

 Boisko sportowe z bieżnią lekkoatletyczną i skocznią w dal:

 Boisko do koszykówki:

 Sala gimnastyczna:

 Sala do judo i innych sportów walki:

 Sala do badmintona i wspinaczki sportowej:

 Basen:

A tu odbywają się apele:

 5 marca był dniem podsumowującym 2-tygodniowe warsztaty. Był czas na prezentację wyników naszej pracy, oraz na ewaluację wszystkich poczynionyc działań.