Spartakiada Dzielnicy XII

Spartakiada Dzielnicy XII

 

 

Otwarcie kompleksu sportowego w ramach rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 41

 

       1 września 2016 roku Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski uroczyście otworzył kompleks sportowy przy ulicy Jerzmanowskiego 6 w Krakowie. Dokonał tego w obecności Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyny Król, Przewodniczącego Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim Zbigniewa Kożucha, Radnych Miasta Krakowa i Dzielnicy XII, a także wielu innych zaproszonych gości związanych z krakowską oświatą, kulturą fizyczną, porządkiem i bezpieczeństwem publicznym oraz dyrektora i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 41.     

      Profesor Jacek Majchrowski oddał do użytku sześćdziesięciometrową bieżnię trzytorową z zamontowanymi na niej blokami startowymi oraz dwa pokryte nawierzchnią poliuretanową wielofunkcyjne boiska o wymiarach 20 m × 35 m i 11 m × 20 m, przeznaczone do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykową i siatkową, kompleksowo wyposażone w bramki z siatkami, słupki, stojaki, kosze i tablice. Życzył uczniom jak najwięcej zwycięstw w różnych konkurencjach sportowych i wspaniałej rekreacji na terenie tego nowoczesnego zespołu obiektów. Skierował wiele ciepłych słów i pochwał pod adresem szkoły, szczególnie akcentując jej duże osiągnięcia na polu dydaktycznym i wychowawczym. Docenił jej efektywność w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw. Wspomniał też o sukcesach redakcji szkolnej gazetki „Primo” w dziennikarskim konkursie ogólnopolskim i wojewódzkim.
Po oficjalnej ceremonii najpierw dwukrotnie strzelał na futbolową bramkę, w której stanął Emil Plesiński z klasy 3a, a później z zainteresowaniem przyglądał się pokazowi szkolnych cheerleaderek i mistrzów speed-ballu. Na koniec podarował wszystkim uczniom opaski odblaskowe i wpisał się do księgi pamiątkowej.

       Dyrektor SP 41 Rafał Buchelt gorąco podziękował władzom miasta za sfinansowanie inwestycji ze środków przeznaczonych na realizację projektu rewitalizacji i modernizacji boisk przyszkolnych w Krakowie, a firmie Probud Zakład Usług Budowlano-Projektowych Spółdzielnia Rzemieślnicza z Proszowic za jej solidne i terminowe wykonanie. Podkreślił, że przed chwilą otwarty kompleks znacząco wzbogacił infrastrukturę sportową szkoły, dzięki czemu dzieci będą ćwiczyć i rozgrywać mecze w komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach.    

       Już następnego dnia nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili pierwsze zajęcia na nowych boiskach i wraz z uczniami mieli okazję sprawdzić funkcjonalność znakomicie zaaranżowanej przestrzeni, umożliwiającej równoczesne uprawianie czterech dyscyplin sportu. Byli zachwyceni i mieli wrażenie, jakby czas przyspieszył, bowiem lekcje mijały zdecydowanie za szybko.

 

                                     Zespół redakcyjny szkolnej gazetki „Primo”