Aktualności

Zaproszenie na autorskie przedstawienie multimedialne

Zaproszenie na autorskie przedstawienie multimedialne

Pragniemy gorąco zaprosić Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców 23 maja 2019 roku o godzinie 9.50 (klasy 1-3) i o godzinie 10.45 (klasy 4-8) do sali gimnastycznej na autorskie przedstawienie multimedialne „Przyszłość zaczyna się już dzisiaj”. Spektakl przygotowaliśmy w ramach zajęć koła literacko-teatralnego na podstawie scenariusza Mileny Filipowskiej i Kingi Śliwy z naszej klasy. Tworząc go, myśleliśmy szczególnie o tych, którym trudno jest uwierzyć, że sami budują swoje jutro. Towarzyszyła nam myśl Victora Hugo: „Przyszłość ma wiele nazw. Dla słabych oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych – nieznane, zaś dla odważnych – szansę”.

Klasa 8a w muzeum

Klasa 8a w muzeum

24 maja ósmoklasiści zwiedzą ekspozycję stałą w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Obejrzą multimedialną wystawę dokumentującą działalność konspiracyjnej niepodległościowej organizacji wojskowej Polskiego Państwa Podziemnego, która była częścią Sił Zbrojnych RP podlegających rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Zobaczą setki fotografii i rozmaitych pamiątek, broń białą i palną, miny, granaty, mundury, elementy ekwipunku i wyposażenia, a także rekonstrukcję czołgu koncernu Vickers, wnętrze rakiety V-2 i kadłub brytyjskiego samolotu bombowego marki Halifaks.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 41

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 41

14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie odbył się dzień otwarty. Był to czas przeznaczony dla naszych przyszłych uczniów i ich rodziców na zapoznanie się z ofertą szkoły, jej celami i zadaniami. Przybyli goście rozpoczęli wizytę od spotkania z panem dyrektorem Rafałem Bucheltem, panią Wiesławą Kubieniec, która koordynuje prace zespołu nauczycieli klas 1-3 oraz z innymi nauczycielami uczącymi w szkole. Pan dyrektor powitał przybyłych gości i zaprezentował zebranym naszą szkołę. Prezentacja skupiła się wokół trzech filarów: zdrowia, sportu i bezpieczeństwa.

Kolejny sukces uczniów SP 41 w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego

Kolejny sukces uczniów SP 41 w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego

Miło mi zakomunikować, że Julia Bogusz i Mikołaj Moskal z klasy 8a, Mateusz Buda z klasy 6b, Weronika Węglarz z klasy 5c oraz Natalia Rysiewicz z klasy 4a uzyskali bardzo dobry wynik w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Omnibus” pod patronatem Politechniki Wrocławskiej. Najwyżej w klasyfikacji znalazł się Mikołaj Moskal z klasy 8a – trzecie miejsce w województwie i czternaste miejsce w kraju. W konkursie wzięło udział 5119 uczniów ze 158 szkół ze wszystkich województw.

Strajk

Szanowni Rodzice,
W siedemnastym dniu ogólnopolskiej akcji strajkowej,w której od początku bierzemy udział postanowiliśmy opublikować nasze oświadczenie.
Pragniemy stanowczo podkreślić, że zdecydowaliśmy się na tę formę protestu po wielu dniach rozmów i analizy sytuacji polskiej oświaty. Była to ciężka i…