Aktualności

Wyprawka ucznia klasy I

Wyprawka ucznia klasy I

Piórnik: pióro, ołówki miękkie – 2 szt. kredki ołówkowe, gumka do mazania temperówka linijka klej (najlepiej zielony sticglue) nożyczki...

Wyniki konkursów ekologicznych

Znamy już zwycięzców konkursów "List do Ziemi" i "Drugie życie śmieci". Aby ich poznać i zobaczyć nagrodzone prace, a przy okazji dowiedzieć się, co to jest upcykling, zapraszam na blog przyrodniczy - linki poniżej.
http://przyroda-przygoda.blogspot.com/2019/06/listy-do-ziemi.html
http://przyroda-przygoda.blogspot.com/2019/06/drugie-zycie-smieci-czyli-niech-zyje.html
Gratulacje dla zwycięzców!
B.…

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

W sobotę, 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Dzień Dziecka. Ten festyn rodzinny, zorganizowany pod patronatem Pana Dyrektora, Rady Dzielnicy i Rady Rodziców był dniem pełnym atrakcji dla wszystkich dzieci i uczniów. Oprócz występów tanecznych i muzycznych naszych uczniów oraz grup przedszkolnych, zaprezentowała się Orkiestra ze Szkoły Muzycznej, a wiele zabaw i atrakcji zorganizowała Policja i Straż Pożarna. Nie zabrakło też pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowanej przez Służbę Maltańską.

Koło literacko-teatralne w kinie

Koło literacko-teatralne w kinie

31 maja, późnym popołudniem, uczniowie z koła literacko-teatralnego w ramach programu edukacyjnego „Kino za baterie” obejrzą w Cinema City Kraków-Bonarka aktorski film produkcji amerykańskiej „Aladyn” (europejska premiera 8 maja). Jest to romantyczno-przygodowy musical na podstawie animacji Disneya z 1992 roku. Wyreżyserował go Guy Ritchie. W tytułowej roli wystąpił Mena Massoud. Uczniowie będą śledzić fascynujące losy Aladyna – bohatera „Księgi tysiąca i jednej nocy”.

Siódmoklasiści i ósmoklasiści na wycieczce szlakiem patrona szkoły. Zdjęcia

Siódmoklasiści i ósmoklasiści na wycieczce szlakiem patrona szkoły. Zdjęcia

29 maja klasy 7a, 8b i 8c, a 4 czerwca klasy 7b, 7c i 8a wyjadą na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą szlakiem Jana Kochanowskiego i epoki renesansu. Zwiedzą arkadowy dziedziniec renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim i odbędą spacer po okalającym go parku. Przejdą lessowym Wąwozem Królowej Jadwigi w Sandomierzu, poznają sandomierską starówkę i szesnastowieczne zabytki tego miasta. Odwiedzą Sycynę (miejsce urodzenia Jana Kochanowskiego) i Zwoleń (miejsce pochówku poety) oraz muzeum biograficzne Jana z Czarnolasu.