Aktualności

Siódmoklasiści w teatrze

Siódmoklasiści w teatrze

25 maja uczniowie klasy 7a obejrzą w Teatrze Współczesnym w Krakowie przeznaczony dla młodzieży spektakl „Zemsta”, będący nową adaptacją mistrzowskiej komedii Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Zobaczą na scenie obowiązkową lekturę szkolną z galerią barwnych postaci, zaskakującymi zwrotami akcji i uniwersalnym przesłaniem. Po przedstawieniu wezmą udział w warsztatach teatralnych, które poprowadzi jeden z aktorów z obsady.

Zdjęcia redakcji „Primo” z wyjazdu

Zdjęcia redakcji „Primo” z wyjazdu

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie: Łysica (612 m n.p.m.), najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach), Zamek Królewski w Chęcinach. 11 maja 2018 r.

Redakcja „Primo” oraz klasy 4b i 6a w Górach Świętokrzyskich

Redakcja „Primo” oraz klasy 4b i 6a w Górach Świętokrzyskich

11 maja uczniowie tworzący zespół redakcyjny szkolnej e-gazetki „Primo” oraz klasy 4b i 6a wyjadą na jednodniową wycieczkę autokarową w Góry Świętokrzyskie. Będą towarzyszyć im miejscowi przewodnicy i pilot z Krakowa. Najpierw zwiedzą Zamek Królewski w Chęcinach, czyli usytuowaną na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m n.p.m.) warownię z przełomu XIII i XIV wieku. Następnie obejrzą Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach).

Sukces uczniów SP 41 w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego

Sukces uczniów SP 41 w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego

Z radością informuję, że Julia Bogusz, Olivia Gabryś i Mikołaj Moskal z klasy 7a, Barbara Mielczarska z klasy 4b, Natalia Rysiewicz, Marta Szpyrka, Franciszek Kuźma i Dominik Konopka z klasy 3a oraz Seweryn Jagusiński z klasy 3c uzyskali bardzo dobry wynik w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Omnibus” pod patronatem Politechniki Wrocławskiej. Najwyżej w klasyfikacji znalazła się Julia Bogusz z klasy 7a – dziewiąte miejsce w województwie i pięćdziesiąte piąte miejsce w kraju.