Aktualności

Klasa 4a w muzeum biograficznym Jana Matejki

Klasa 4a w muzeum biograficznym Jana Matejki

19 września czwartoklasiści, uczestnicząc w lekcji muzealnej „Zmysły artysty – w pracowni malarza”, spędzą prawie dwie godziny w domu, w którym urodził się, mieszkał, tworzył i zakończył życie wielki krakowianin. Przewodnik przedstawi uczniom biografię i twórczość Jana Matejki, oprowadzając ich po autentycznych wnętrzach mieszkalnych i atelier mistrza przy ulicy Floriańskiej 41 w Krakowie. Uczniowie klasy 4a zobaczą nie tylko dzieła wybitnego artysty, ale też jego sztalugi, palety i farby oraz kolekcjonerskie obiekty przywiezione z licznych podróży.

Zostań dziennikarzem szkolnej redakcji!

Zostań dziennikarzem szkolnej redakcji!

Zapraszam na zajęcia pozalekcyjne, w czasie których będzie można zgłębić podstawowe tajniki sztuki dziennikarskiej i nauczyć się posługiwać nowatorskimi narzędziami do tworzenia w przestrzeni internetowej. W programie między innymi: nauka warsztatu dziennikarskiego, pisanie tekstów i nagrywanie filmików na oficjalną stronę internetową szkoły, przygotowanie i opublikowanie dziesięciu numerów e-gazetki „Primo” (51-60) na platformie www.juniormedia.pl, wizyta w TVN Kraków, wycieczka do Radia Kraków, zwiedzenie redakcji „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz popołudniowe wyjścia do teatru, filharmonii, opery, muzeum i galerii.

Wyprawka ucznia klasy I

Wyprawka ucznia klasy I

Piórnik: pióro, ołówki miękkie – 2 szt. kredki ołówkowe, gumka do mazania temperówka linijka klej (najlepiej zielony sticglue) nożyczki...

Wyniki konkursów ekologicznych

Znamy już zwycięzców konkursów "List do Ziemi" i "Drugie życie śmieci". Aby ich poznać i zobaczyć nagrodzone prace, a przy okazji dowiedzieć się, co to jest upcykling, zapraszam na blog przyrodniczy - linki poniżej.
http://przyroda-przygoda.blogspot.com/2019/06/listy-do-ziemi.html
http://przyroda-przygoda.blogspot.com/2019/06/drugie-zycie-smieci-czyli-niech-zyje.html
Gratulacje dla zwycięzców!
B.…