Świetlica

NOWY ROK 2019/2020

 #bawsięwdomu

Zapraszamy na stronę  https://www.facebook.com/sp41imJanaKochanowskiego 

#bawsięwdomu

Ogryzek

Wykonaj obrazek według schematu. Będziesz potrzebować :

-kolorowej kartki papieru

-czerwonego /zielonego papieru /brązowego cienkiego paska papieru

-białej kartki 

-nożyczek 

-kleju 

- czarnego pisaka

Powodzenia :) 

         

 #bawsięwdomu

Papierowy ludzik

Wykonaj ludzika według poniższego schematu, wszystko co Ci potrzeba to tylko biały /kolorowy papier (według uznania), kolorowe pisaki, klej i nożyczki. Do dzieła! 

            

  

Źródło : www.krokotak.com

 #bawsięwdomu

Gałązki bzu 

Maj to miesiąc kiedy kwitnie bez i czaruje nas swoim zapachem. Stwórz bukiet z bzu. Potrzebujesz:

- kartka kolorowego papieru,

- plastelina

Z białej, różowej i fioletowej plasteliny przygotuj drobne kuleczki, z brązowej plasteliny uformuj cienkie wałeczki. ( zdjęcie 1) Na kartce papieru kolorowego naklej fioletowe kuleczki w ksztacie piramidy, następnie zrób to samo z różową i białą plasteliną i w ten sposób  otrzymasz kwiaty bzu. Do każdego kwiatu doklej brązowy wałeczek, czyli naszą gałązkę. Z zielonej plasteliny uformuj kształt liścia  i przyklej na gałązkach. ( zdjęcie 2 ) Z wybranej plasteliny zrób długi , cienki wałeczek  i uformuj z niego kokardkę. Na środku kokardki przyklej kuleczkę z plateliny. ( zdjęcie 3 )

 

Baw się dobrze. 

#bawsięwdomu

Znajdź różnice 

Jesteś spostrzegawczy ? Sprawdź się ! Na poniższym zdjęciu masz pozornie jednakowe obrazy. Różnią się niewiele. Znajdź 10 różnic pomiędzy obrazkami. Różnice dotyczą użytych kolorów, możliwa jest różnica także w braku jakiegoś elementu po lewej stronie, bądź wystąpieniem innego elementu.

 

Udanego poszukiwania różnic ! 

#bawsięwdomu

Ramka na zdjęcia

 

Potrzebujesz:

- kawałek tektury gładkiej

- tekturę falistą

- farby, pędzelek, kubeczek z wodą

- klej, nożyczki, klamerki do bielizny

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Na tekturze narysuj dwa  prostokąty o wymiarach 16 x 20 cm. W jednym z nich wytnij prostokąt o wymiarach 10x 14 cm.  Z tektury falistej wytnij dwa pasy o długości około 20 cm, szerokości 3 cm. ( zdjęcie 1 ) z tektury wytnij kształt piramidy. Poszczególne elementy ramki pomaluj wybranymi przez siebie kolorami. ( zdjęcie 2) Po wyschnięciu farb przyklej ramkę do prostokąta z tektury, nie smarując klejem jednego z dłuższych boków. Przyklej tekturę falistą na dłuższe boki ramki, tworząc fale. ( zdjęcie 3) Z tyłu ramki przyklej przygotowany wcześniej kawałek tektury w kształcie piramidy. ( zdjęcie 4) Włóż zdjęcie do środka ramki od strony, która nie została sklejona.

 

Baw się dobrze ! 

#bawsięwdomu

Poranek u żaby

Czytaj tekst i wykonuj czynności zaznaczone na zielono. Jeżeli masz trudności z czytaniem poproś kogoś starszego, aby czytał a Ty w tym czasie wykonuj poszczególne czynności.

 Pewnego ranka mała, zielona żaba obudziła się w doskonałym nastroju. Leżała jeszcze na plecach i na zmianę zamykała i otwierała oczy. Wyciągnęła ręce wysoko nad głowę i głośno westchnęła. Szybko usiadła ! O czymś sobie przypomniała. Spojrzała w górę i zauważyła, że słońce już świeci wysoko na niebie. Złapała się za głowę. „O nie! Jest już tak późno, a ja mam tyle rzeczy do zrobienia!” Szybko wstała. Następnie usiadła zrezygnowana. Lewą ręką zakryła oczy a prawą gładziła się po plecach. „Teraz już na pewno nie zdążę kupić prezentu dla zająca„ – pomyślała. Zamieniła ręce. „ Co robić?” – denerwowała się. Zrobiła 5 skłonów. Usiadła i zastanawiała się dalej. Sięgnęła daleko do swoich nóg, a później zaczęła nerwowo machać rękami. Wciąż nie wiedziała, jak kupić urodzinowy prezent dla zająca i nie spóźnić się na przyjęcie. „ Podskoki zawsze pomagają mi zebrać myśli” – przypomniała sobie. Zaczęła więc skakać najwyżej, jak tylko potrafiła, wokół stawu. Podskakiwała obunóż. Następnie na lewej nodze. Na koniec na prawej. Nie mogła jednak nadal wymyślić rozwiązania problemu. Zaczęła więc przeskakiwać w miejscu z nogi na nogę. Nie przestając skakać zataczała ramionami kółka. Złapała prawą ręką na lewą nogę później lewą ręką na nogę prawą. Zrezygnowana zrobiła 5 przysiadów. Gdy nawet to nie pomogło, zaczęła biegać wkoło. Biegała aż opadła całkowicie z sił, i położyła się na brzuchu. Zamknęła oczy i zaczęła wyobrażać sobie smutnego zająca wypatrującego przez okno najlepszej przyjaciółki- żaby. Wyciągnęła ręce daleko przed siebie i wysoko uniosła nogi i ramiona, wyginając tułów, jakby chciała go objąć. W tym momencie krzyknęła: „ wiem !” . Zerwała się z podłogi i zaczęła tańczyć z radości. Tańczyła i tańczyła ! Była przeszczęśliwa ! Zaczęła skakać jak zając, pełzać jak gąsienica, a na koniec turlała się, wybuchając śmiechem. Stanęła na baczność i powiedziała sama do siebie: „Nigdy więcej nie zapomnę nastawić budzika! Całe szczęście, że wiem już, co robić”. Zaczęła biegać i szybko rozglądać się w poszukiwaniu telefonu. Zatrzymała się na jednej nodze. Zauważyła ze telefon leżał wysoko na liściu. Sięgnęła do niego z wielkim trudem jedynie prawą ręką, stojąc na samych palcach. „ Zadzwonię do kury. Ona dzisiaj poszła na zakupy. Poproszę ją, żeby kupiła najpiękniejszą marchewkę dla zająca. Kura na pewno mi pomoże, a zając bardzo się ucieszy z takiego prezentu”. Żaba usiadła i skrzyżowała nogi. Zadowolona z siebie zaczęła przerzucać telefon z ręki do ręki, odszukała odpowiedni numer telefonu i nacisnęła przycisk „połącz” lewym kciukiem. Chodząc w kółko, zgodnie z ruchem wskazówek zegara a następnie odwrotnie, opowiedziała kurze o swojej porannej przygodzie i poprosiła o pomoc. Po zakończeniu rozmowy skokami żabki udała się na przygotowania do uroczystych urodzin zająca.

 Udanej zabawy 

 

#bawsięwdomu

Marchew origami

  

Stwórz własny mini ogród. Do origami potrzebujesz:

- pomarańczowej kartki (duży kwadrat)

- zielonek kartki (mały kwadrat)

- klej

 Teraz złóż kartki według powyższego schematu, dorysuj oczy i buzię marchewce i doklej zieloną część do pomarańczowej. 

Dobrej zabawy !

ŹRÓDŁO: ww.krokotak.com

 

 #bawsięwdomu

 Koty 

Potrzebujesz:

- karton dowolnego koloru (jako tło)

- stare czasopisma

- czarne kawałki papieru 

- pastele olejne

-klej

Kawałek gazety rozrywaj na cienkie paseczki i naklej je na kolorowy karton. Następnie wytnij źrenice i oko i naklej mniej więcej na środku przyklejonych gazet.  Pastelami dorysuj brakujące elementy: uszy, nos, pysk, wąsy. 

Miłego tworzenia !

źródło: czasopismo "Świetlica"

#ćwiczwdomu

Gimnastyka 

Sprawdź swoją formę !

Zobacz czy te ćwiczenia sprawiają Ci trudność i czy przypadkiem nie masz za dużej zadyszki po tej lekkiej gimnastyce. Skopiuj link, załóż coś wygodnego i bierz się do treningu! 

 https://www.youtube.com/watch?v=x_9L5_A6Ww4

 

#bawsięwdomu

Wielobarwna papuga

 

Do wykonania potrzebujesz:

- karton

- farby, pędzelek, kubeczek z wodą

- klej, nożyczki

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Na tekturze narysuj kontur papugi i jej skrzydeł. Wytnij wszystko. ( zdjęcie 1 ). Wszystkie elementy pomaluj na zielono, na konturze papugi nie maluj czubka głowy i dzioba. ( zdjęcie 2 ) Gdy zielona farba wyschnie ozdób różnymi kolorami pióra papugi, pomaluj jej czubek głowy i dziób. ( zdjęcie 3) Po wyschnięciu farb przyklej po obu stronach skrzydła papugi. Za pomocą plasteliny możesz umocować papugę na skraju biurka, czy parapetu. ( zdjęcie 4 )

 Miłego tworzenia ! 

#bawsięwdomu

Drzewo z farb i bibuły

 

Do wykonania takiego drzewa potrzebujesz:

- białą kartkę papieru

- brązową farbę, pędzelek, kubeczek z wodą

- zieloną i różową bibułę

- nożyczki, klej

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Na kartce narysuj brązową farbą pień i gałęzie drzewa. ( zdjęcie 1) Z różowej bibuły wytnij cieniutkie paski, a następnie zrób z nich małe kuleczki. Z zielonej bibuły wytnij „ liście”. ( zdjęcie 2 ) Przyklej liście  na gałęzie drzewa, a na nie różowe kuleczki, czyli „pąki” kwiatów. ( zdjęcie 3)

Miłej zabawy ! 

#bawsięwdomu

Drzewo farbami malowane 

Czego potrzebujesz do wykonania ? Niewiele:

- białą kartkę z bloku

- farby, pędzelek, kubeczek z wodą

- dwa kawałki gąbki

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Na kartce narysuj brązową farbą pień i gałęzie drzewa. ( zdjęcie 1) Następnie na jeden kawałęk gąbki nanieś pędzelkiem zieloną farbę. ( zdjęcie 2) Za pomocą gąbki z farbą, tak jakbyś stawiał stemple, odbij na gałęziach zielone „ liście”. ( zdjęcie 3) To samo zrób z białą farbą naniesioną na drugi kawałek gąbki, a następnie pędzelkiem zrób różowe kropki na drzewie, czyli „ pąki” kwiatów. ( zdjęcie 4). Drzewo gotowe.

 

Udanej zabawy !

 

#bawsięwdomu

Piasek księżycowy

Czy wiesz, że mąkę można wykorzystać do stworzenia mokrego piasku, nazywanego często piaskiem księżycowym (moon sand).
Pewnie dawno nie bawiłeś się w piaskownicy, dlatego zabawa ze sztucznym, mokrym piaskiem księżycowym powinna dać Ci trochę namiastki prawdziwego piasku. 

Będziesz potrzebować:

-dowolną mąkę

-olej lub zamiennie oliwkę, oliwę z oliwek, odżywkę lub balsam do ciała

Przepis: 

8 szklanek mąki wymieszać z 2 szklankami oleju 
Teraz już możesz robić babki z piasku, budować zamki, wykonywać dowolne rzeźby :)

#bawsięwdomu

Igrzyska Olimpijskie 

Przygotuj:

-wydrukowany szkic (jeśli nie masz drukarki to odrysuj od szklanki 5 kół wedlug schematu) 

-plastelinę w 5 kolorach : niebieskim, czarnym, czerwonym, zielonym i żółtym 

Twoim zadaniem jest wyklejenie kół olimpijskich. Wystarczy odrywać małe kawałki plasteliny, formować je w małe kulki, a następnie przyklejać do wydrukowanego szkicu. Do dzieła! 

 

 bawsięwdomu

Laurka dla mamy

 

Do jej wykonania przygotuj:

- biały i czerwony brystol

- papier kolorowy

- klej, nożyczki

Z czerwonego brystolu wytnij duże serce, z białego mniejsze serce. Z zielonego papieru wytnij 3 prostokąty ( łodygi kwiatów) i 3- 4 liście, 6 małych, żółtych kółek, z trzech kolorów papieru wytnij po 12 cienkich pasków. ( zdjęcie 1) Na czerwone serce naklej dokładnie na środek białe serce. Na białym sercu naklej trzy łodygi rozchodzące się w różnych kierunkach. A teraz zajmij się kwiatami. Zółte kółko posmaruj klejem i naklej na nie 12 pasków jednego koloru. Następnie pojedyńczo przyklejaj paski do środka kółka. ( zdjęcie 2) Jak nakleisz wszystkie paski na środek przyklej żółte kółko. Wykonaj kolejne kwiaty tym sposobem. Każdy kwiat przyklej przy jednej łodydze. ( zdjęcie 3) Na koniec naklej liście i laurka gotowa. ( zdjęcie 4)

 Baw się dobrze ! Spraw przyjemność mamie ! 

bawsięwdomu

Kwiaty dla mamy

 Przygotuj;

- papier kolorowy

- klej, nożyczki

Z zielonego papieru wytnij 7 prostokątów ( łodyg) , 3 liście ( kształt dowolny), z różowego papieru wytnij 6 kółek, z czerwonego papieru wytnij 8 kółek. ( zdjęcie 1) Na kartce papieru naklej od dołu łodygi kwiatów, natomiast każde kółko złóż na pół. ( zdjęcie 2) Dwa kółka tego samego koloru naklej przy jednej łodydze, tak aby prosta część kółka była na zewnątrz kwiatu ( zdjęcie 3) Przyklej w ten sposób wszystkie kwiaty, a na koniec przyklej liście. ( zdjęcie 4)

 

Udanej zabawy ! 

bawsięwdomu

Kolorowy motylek

Do stworzenia wielobarwnego motylka potrzebujesz:

- taczanki po jajkach

- farby, pędzelek, kubeczek z wodą

- dwa druciki kreatywne

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Z taczanki wytnij kwadrat 2/2, pośrodku kwadratu wytnij dziurę. ( zdjęci 1) Farbami pomaluj taczankę , uruchom swoją wyobraźnię i baw się kolorami. ( zdjęcie 2 ) Jak farby wyschną przełóż dwa druciki kreatywne z jednej strony motyla do dziury po środku i je zegnj. ( zdjęcie 3). Końcówki drucików uformuj w czółka motyla i gotowe. ( zdjęcie 4)

 

Udanego tworzenia ! 

#bawsięwdomu

Mapa Serca

Co masz w sercu? Na pewno jest sporo ludzi, rzeczy, czynności i wspomnień, które kochasz, dlatego bierz kartkę, kredki i narysuj własne serce. Najpierw narysuj na kartce wielkie serce, następnie podziel je na kilka mniejszych części. W każdy z takich fragmentów wpisz lub narysuj kogoś lub coś dla Ciebie ważnego.Taka mapa własnego serca może być świetnym prezentem dla kogoś bliskiego. Tylko pamiętaj, żeby wykonać je kolorowo i starannie. Do dzieła! 

Źrodło: https://pl.pinterest.com/pin/669417932102285747/sent/?invite_code=7d01f4a13ddf4d60b341b3efe1002977&sender=669418069520564289&sfo=1

#ćwiczwdomu

Gimnastyka po angielsku 

Połącz ćwiczenia z nauką języka angielskiego. Naśladuj ruch i spróbuj powtarzać słowa po lektorze. Wystarczy skopiować linka i skosztować trochę ruchu :) 

https://www.youtube.com/watch?v=x_9L5_A6Ww4

#bawsięwdomu

Złap monetę

Zadanie wykonaj według następujący kroków:

1. Połóż sobie monetę na grzbietowej części dłoni (tam gdzie są paznokcie) tak jak na filmiku na Facebooku naszej szkoły 

2. Dynamicznym ruchem podrzuć monetę 

3. Złap ja nachwytem od góry 

https://www.facebook.com/sp41imJanaKochanowskiego/videos/271089237369257/

Powodzenia :) 

#bawsięwdomu

Kwiatek inny niż wszystkie !

 

Do wykonania potrzebujesz:

- białą kartkę papieru z bloku

- patyczki do uszu

- farby, pędzelek, kubeczek z wodą

- kawałek brązowej plasteliny

Pracę zacznij od zabezpieczenia stołu gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Na białej kartce papieru naklej kawałek brązowej plasteliny tak, aby była wypukła. Patyczki do uszu przetnij, tak aby uzyskać różne ich długości. Końcówki patyczków pomaluj farbami ( wybierz jakie chcesz kolory) i wbijaj je w plastelinę w różne miejsca. ( zdjęcie 1 i zdjęcie 2 ) Jak już wbijez wszystkie patyczki i powstanie kwiat, farbami domaluj łodygę i liście. ( zdjęcie 3 ). Pozostaw całość  do wyschnięcia.

 

Udanej zabawy !

 

#bawsięwdomu

Podkładka pod szklankę

Przygotuj:

- plastelinę

- dwa kawałki twardszej folii

- wałek, nożyczki

Z różnych kolorów plasteliny zrób po jednym cienkim wałeczku, a z czarnej plasteliny niewielką kulkę. ( zdjęcie 1) Na jednym kawałku folii, na środku ułóż czarną kuleczkę plasteliny troszkę ją spłaszczając, a następnie wokół niej układaj dookoła wałeczki kolorowej plasteliny. ( zdjęcie 2) Przykryj plastelinę drugim kawałkiem folii i rozwałkuj całość. ( zdjęcie 3) Nożyczkami wytnij z folii kształt, który przybrałą plastelina. ( zdjęcie 4) Pamiętaj, że możesz stworzyć rózne wzory podstawek na kubek, w zależności jak ułożysz plastelinę.

Udanej zabawy !

#bawsięwdomu

Nakrętki potrzebne od zaraz

Do zabawy potrzebujesz:

- kilka nakrętek plastikowych np. po napojach

- białą kartkę papieru

Kartkę papieru papieru połóż na podłodze. W odległości metra od niej ustaw w linii nakrętki. Następnie każdą z nakrętek pstryknięciem palca postaraj się umieścić na białej kartce. Jeżeli nie uda się zostaw nakrętkę w miejscu , w którym się zatrzymała. Jak już wszystkie nakrętki spróbujesz umieścić na białej kartce, wróc do tych, których nie udało się tam umieścić i próbuj ponownie.

Udanej zabawy.

#bawsięwdomu

Kawaii

Kawaii to styl rysowania, który każdy rysunek ożywi. To słodkie rysunki, które tworzy się bardzo prosto, przekonaj sie sam/sama. 

Potrzebujesz tylko czarnego pisaka lub kredki i kartki papieru.

Spróbuj stworzyć całą kolorowankę w stylu kawaii. Najpierw wymyśl jakiś ogólny temat (kwiaty, zwierzęta, owoce) i narysuj cały obrazek, a następnie go pokoloruj. Jeśli trudno Ci wykonać samodzielnie obrazek możesz go narysować według instrukcji z Youtube lub spróbuj skopiować powyższe przykłady. Powodzenia :)

Źródło: Pinterest

#bawsięwdomu

Joga dla każdego

Wstań od komputera i zrób sobie chwile przerwy między lekcjami, Ty i Twój kręgosłup poczujecie się lepiej. Spróbuj wykonać pozycje takie jak na poniższych obrazkach- sa to ćwiczenia używane w jodze. Troszkę się rozciągniesz i wzmocnisz, a także możesz sprawdzić swoja równowagę. Załóż coś wygodnego, zachęć rodzeństwo i rodziców do wspólnego aktywnego relaksu.Pamiętaj, żeby wykonywać ćwiczenie tak, aby sprawiało Ci ono przyjemność, w jodze nie powinno byc uczucia bólu. Rób tyle na ile Ci Twój organizm pozwala.

        

Baw się dobrze! 

Źródło: Pinterest/ jogaforkids

#bawsięwdomu

Rysuj z cyfr

Zabawa polega na stworzeniu z napisanych cyfr od 0-9 różnych zwierząt. Jak to należy wykonać i jakie zwierzęta powstaną np. z cyfry 5 przekonasz się kopiując ponizszy link.

https://cocopipi.com/2020/04/how-to-draw-pictures-using-numbers-1-to-10/

Może spróbujuesz stworzyć własne cyfrowe "kody".  Jak zabawa Ci się spodoba i chcesz nauczyć sie wiecej cyfrowych rysunków skorzystaj z tego linku:

https://www.edziecko.pl/czas_wolny/56,79324,18583258,prosty-sposob-na-rysowanie-zwierzatek-instrukcja.html

Baw się dobrze !

 

#bawsięwdomu

Żabka

 

Do wykonania żabki potrzebujesz;

- zielony i czarny papier kolorowy

- klej, nożyczk

Na zielonym papirze kolorowym narysuj dwa duże koła, dwa średnie koła i dwa najmniejsze koła. Na czarnym papierze narysuj dwa małe koła – mniejsze niż  zielone. ( Zdjęcie 1) Wytnij wszystko. Następnie złóż na pół jedno największe koło zielone i dwa śrdnie kołą zielone. Z najmniejszych kół zielonych i czarnych zrób oczy żabki i przyklej je ( Zdjęcie 2). Duże koło ( to nie złożone na pół) umieść w złożónych średnich kołach  ułożonych koło siebie i przyklej – w ten sposób otrzymamy nogi żabki. ( zdjęcie 3), natomiast oczy żabki przyklej pomiędzy złożone duże koło zielone , tak aby spora część wystawała na zewnątrz. Tak otrzymaną głowę żabki przyklejamy do reszty. ( zdjęcie 4).

 

Baw się dobrze.

 

#bawsięwdomu

Pojemnik na kredki

 

Do wykonania pojemnika na kredki przygotuj;

- 3 rolki po papierze toaletowym

- farby, pędzel, kubeczek z wodą

 

- kawałek kartonu, zszywacz, klej

 

Przetnij wzdłuż wszystkie trzy rolki po papierze toaletowym, na kartonie narysuj i wytnij kwadrat o wymiarach 12cm/12cm. ( zdjęcie 1) Wybranym przez siebie kolorem pomaluj farbami wnętrze każdej rolki, a następnie różnymi kolorami pomaluj każdą rolkę na zewnątrz. Pamiętaj, aby przed malowaniem zabezpieczyć stół gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Zostaw wszystko do wyschnięcia. ( zdjęcie 2 ) Kwadrat z kartonu pomaluj w wybrany przez siebie sposób, kolorem jaki wybierzesz. ( zdjęcie 4).  Jak rolki dobrze wyschną połącz je od wewnętrznej strony zszywkami ( jeżeli sprawia ci to trudność poproś o pomoc rodzica). ( zdjęcie 3 ) Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić to przykleić rolki do kartonowej podstawki.  ( zdjęcie 5)

 

 Baw się dobrze !

 

#bawsięwdomu

Skocz do mety

Do zabawy wystarczy kostka do gry, dwa sznurki na podłodze oznaczające start i metę i możesz zaczynać.

Ustaw się na starcie z osobami, które grają z Tobą. Każdy z Was rzuca kostką do gry i skacze tyle razy ile oczek wyrzucił. Powtarzajcie to dopóki ktoś nie przekroczy mety.

Powodzenia !

#bawsięwdomu

Bociany z talerzyków

Potrzebujesz:

-papierowy talerzyk 

-nożyczki, ołówek, 

-dwie małe i jedną dużą plastikową łyżeczkę

-czarne oczy z kartonu 

-czerwony marker (pisak) 

-taśma dwustronna 

- kawałek czerwonej pianki lub kartonu do wycięcia dziobu 

Wykonanie

Najpierw według powyższego wzoru wytnij elementy z papierowego talerzyka, następnie pomaluj końcówki skrzydeł na czarno. Małym łyżeczkom przytnij okrągłe zakończenia i pomaluj czerwonym pisakiem. Do główki dużej łyżki przyklej oczy i wycięty z pianki dziób. Na koniec sklej wszystkie elementy taśma dwustronną. To wszystko - bocian jest gotowy do lotu :) 

#bawsięwdomu

Czynności porządkowe

Zadanie obowiązkowe dla wszystkich dzieci - pamiętacie jak po każdej zabawie trzeba było sprzątać salę? Część z Was sobie z tym doskonale radziła i w zamian za dobry uczynek dostawaliście zielonkropki. Może zawalczcie o taką kropkę u siebie w domu - rodzice na pewno będą zachwyceni :) 

Wyzwanie dla wszystkich klas (1-8) :

- pościel swoje łóżko 

- podkładaj wszystkie swoje ubrania, te brudne wynieś do prania, a czyste schowaj do szafki 

- wynieś z pokoju wszystkie śmieci i niepotrzebne rzeczy 

- rozejrzyj się po pokoju, jeśli widzisz jakąś warstwę kurzu to pozbądź się jej za pomocą wilgotnej szmatki 

- zaprzyjaźnij się z miotłą lub odkurzaczem i przystąp do konserwacji powierzchni płaskich w swoim pokoju czyli po prostu - posprzątaj podłogę 

-ostatnie NAJWAŻNIEJSZE - zapytaj rodzica "Pomóc Ci w czymś? " :) 

Wstań i zrób coś dobrego (ważne żeby miejsce twojej nauki było czyste, a zbędne rzeczy nie rozpraszały Cię) Powodzenia ! 

#bawsięwdomi

Bezpiecznie w sieci -quiz

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Skopiuj poniższy link i sprawdź czy twoja reakcja na pojawiające się informacje w sieci byłaby prawidłowa. 

https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland/rzeka-rzeczywistosci

#bawsięwdomu

Kolorowy bukiet w wazonie

Potrzebujesz:

- papier kolorowy

- klej, nożyczki

Z zielonego papieru wytnij 7 prostokątów ( łodyg), z różnych kolorów wytnij 7 kółek, z żółtego papieru wytnij 7 małych kółek, z wybranego koloru wytnij kształt wazonu- taki jaki sobie wymarzysz. ( zdjęcie 1) Na kartce papieru naklej zielone prostokąty ( łodygi) zaczynając od dołu kartki. Każde duże kółko złóż z dwóch stron do środka, tak aby powstał trójkąt i dodatkowo zagnij na zewnątrz końcówki kółka. ( zdjęcie 2)  Do środka tak złożonych kół, przyklej małe żółte kółka, tak przygotowane kwiaty przyklej przy każdej łodydze. Na koniec naklej swój wazon. ( zdjęcie 3 )

 

Miłej zabawy !

#bawsięwdomu

Biały bukiet kwiatów

Do wykonania potrzebujesz:

- biały, żółty, zielony, czerwony i   fioletowy  papier kolorowy

- kolorową serwetkę

- klej, nożyczki

Z białego papieru wytnij 5 kółek ( kwiaty) , z zielonego 5 prostokątów ( łodygi), z żółtego 5 środków kwiatów w kształcie łezki i z czerwonego cienki prostokąt na wstążkę, natomiast z serwetki wytnij owal ( zdjęcie 1) Na fioletowym papierze przyklej serwetkę złożoną jak na zdjęciu, białe koło zagnij z dwóch stron a do środka przyklej żółtą łezkę jak na zdjęciu.  ( zdjęcie 2) W środku serwetki naklej łodygi, złóż pozostałe kwiaty. ( zdjęcie 3) Na górze łodyg przyklej kwiaty, serwetkę sklej przykrywając łodygi. Z czerwonego prostokąta sklej wstążkę – jeden koniec przyklej w 1/3 długości prostokąta, drugi koniec przyklej na sklejeniu poprzedniej części, tak aby kawałek był poza sklejeniem – wstążkę przyklej na sewretkę .

 

Miłej pracy !

#bawsięwdomu

Samochodzik

Przygotuj;

- rolkę po papierze toaletowym

- papier kolorowy

- wykałaczkę, 4  pineski

- klej, nożyczki, pisak

Na wybranym kolorowym papierze połóż rolkę, zaznacz jej wysokość. Narysuj prostokąt zgodnie z zaznaczoną wysokością. Na czarnym papierze narysuj cztery koła większe i jedno mniejsze, na białym papierze narysuj cztery mniejsze ( niż czarne) koła, na wybranym kolorze papieru narysuj ozdoby samochodowe, czyli – 2 trójkątne znaki, koło, 3 małe prostokąty . ( zdjęcie 1). Wytnij wszystkie elementy. Rolkę po papierze toaletowym oklej papierem kolorowym i na środku narysuj protokąt o wymiarach 2cm/2,5 cm, na czarne koła naklej białe koła i po środku umieść pineski, na żółtym kole napisz numer swojego samochodu. Na środku czarnego kółka, które zostało wolne zrób dziurkę i wbij wykałaczkę. Nożyczkami odetnij ostry czubek wykałaczki. ( zdjęcie2 ) Następnie wróć do rolki oklejonej papierem kolorowym. Zaznaczony prostokąt wytnij z 3 stron tak, aby powstało okienko ( jeżeli nie możesz sobie z tym poradzić poproś o pomoc rodzica). Wytnij mały prostokąt z papieru takiego koloru jak ten rolki i przyklej go na klapce- oparciu samochodu. Za klapką naklej numer samochodu, z przodu klapki naklej trójkątne ozdoby. Na wierzch kółka z wykałaczką naklej cienkie prostokąty z papieru, aby nadać mu kształt kierownicy. ( zdjęcie 3) Koła samochodu zamocuj do rolki za pomocą pineski ( o pomoc możesz poprosić rodzica), a kierownicę umieść przez okienko. ( zdjęcie 4).  Gotowe ! Do samochodu możesz włożyć małą figurkę ulubionej postaci.

 

Udanego tworzenia !

#bawsięwdomu

Bąbelkowo

Lubicie folie bąbelkową? To dzisiaj czeka Was świetna rozrywka, bo nauczycie się robić pieczątki z folii bąbelkowej. 

Potrzebne materiały:

- folia bąbelkowa, 

- ciemna kartka papieru, 

-pędzel i farby 

Teraz wystarczy z folii wyciąć kształty, które chcecie mieć na obrazku, następnie wycięte kształty pomalujcie farbami i szybko odbijcie je na kartce papieru- w ten sposób stworzycie impresjonistyczny obraz. 

 

#ćwiczwdomu

Cardio

Macie dość siedzenia przy komputerze i odrabiania prac domowych? Namówcie rodziców i rodzeństwo do wspólnej aktywności - będzie świetna zabawa, po której nabierzecie sił do pracy i dobrej energii! 

Wystarczy założyć coś wygodnego i puścić poniższy filmik! 

Zróbcie coś dla siebie :)

https://youtu.be/VgBp1eu8xUM

 

#bawsiędobrze

Zostań Picassem – stwórz maskę !

Przygotuj;

- karton np. po butach

- farby, pędzel, kubeczek z wodą

- klej, nożyczki, czarny mazak

Na kartonie narysuj kształt twarzy i jej poszczególnych elementów – oczu, nosa, brwi, ust. Ty zdecyduj jakie mają to być kształty – okrągłe, trójkąttne a może kwadratowe ? ( zdjęcie 1 ) Następnie wytnij wszystkie elementy i ułóż je, aby zobaczyć czy niczego nie brakuje. ( zdjęcie 2) Jeżeli jesteś pewien że wszystko jest, pomaluj farbami najpierw „twarz”, a następnie wszystkie elementy. Sposób w jaki dobierzesz kolory i w jaki pomalujesz wszystko zależy od Ciebie. Pamiętaj, aby przed malowaniem zabezpieczyć stół gazetami, czy kartkami aby niczego nie ubrudzić. Zostaw wszystko do wyschnięcia. ( zdjęcie 3) Jeżeli „twarz” malowałeś kilkoma kolorami, po wyschnięciu farby możesz oddzielić je czarnym mazakiem. ( zdjęcie 4) Przyklej wszystkie elementy  na swoje miejsce. ( zdjęcie 5)

 

Miłego tworzenia !

#bawsięwdomu

Słońce

Do wykonania słońca potrzebujesz:

- żółty papier kolorowy

- klej, nożyczki, mazaki

Postępuj zgodnie ze zdjęciami poniżej, a zrobisz piękne, uśmiechnięte słoneczko.

 

Baw się dobrze!

#bawsięwdomu

Kura na zakupach

Czytaj tekst i wykonuj czynności zaznaczone na czerwono. Jeżeli masz trudności z czytaniem poproś kogoś starszego, aby czytał a Ty w tym czasie wykonuj poszczególne czynności.

Będąc w sklepie, kura wyjęła lewą ręką z torebki swój telefon. Wyraźnie i głośno słyszała, że ktoś dzwoni, jednak przy wyjmowaniu telefon upadł na podłogę. Szybko wykonała skłon, by go podnieść. Obracając go w rękach, obejrzała dokła