SP41 KRAKÓW

Certyfikat od Polska Press Grupy. Podziękowania i życzenia.

W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyliśmy jako zespół redakcyjny w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Junior media”, którego organizatorem jest Polska Press Grupa z siedzibą centralną w Warszawie, jedna z największych grup medialnych w Polsce, mająca swoje oddziały we wszystkich województwach. Dzięki temu tworzyliśmy bezpłatnie szkolną e-gazetkę „Primo” na makietach i pod logotypem „Gazety Krakowskiej” oraz publikowaliśmy co miesiąc kolejne numery na internetowej platformie redakcyjnej (zobacz tutaj). Przygotowaliśmy dziesięć wydań i uzyskaliśmy certyfikat udziału w rocznym projekcie dziennikarskim, z czego się bardzo cieszymy.

Redakcja „Primo”

 

Od początku (od września 2013 roku) mam możliwość opiekować się zespołem redakcyjnym „Primo” – bardzo młodymi ludźmi, którym mimo licznych obowiązków szkolnych i pozaszkolnych nie brakuje ani czasu, ani pomysłów na pisanie tekstów do szkolnej e-gazetki. Opublikowanie sześćdziesięciu e-miesięczników to ogrom pracy, ale przede wszystkim powód do satysfakcji. Nigdy żaden numer nie był zagrożony. Redakcja poradziła sobie nawet w czasie epidemii i kształcenia na odległość, bez przerwy pracując zdalnie.

Odkąd umieszczam naszą e-gazetkę (dziesięć ostatnich wydań) na stronie juniormedia, nie jestem w stanie sprawdzić, ilu czytelników czyta każdy numer „Primo”. Na platformie mam.media.pl (pięćdziesiąt wydań) licznik przekroczył sto tysięcy wejść, czyli średnio dwa tysiące czytelników na jeden numer. Mam nadzieję, że to się nie zmieniło.

Składam serdeczne podziękowania naszym Czytelnikom i zapraszam do czytania wpisów na redakcyjnym blogu (kliknij tutaj), gdzie są dostępne wszystkie e-gazetki, zdjęcia i filmy.

Gorąco dziękuję członkom zespołu redakcyjnego. Życzę im wspaniałego wakacyjnego wypoczynku! Ósmoklasistom z redakcji życzę, aby nowe szkoły pozwoliły im szeroko otwierać głowy i serca!

Krystyna Tokarz

Kliknij tutaj, by zobaczyć Certyfikat!

Skip to content