SP41 KRAKÓW

Dzień Rodziny 2023 w Szkole Podstawowej nr 41 w Krakowie

Dmuchana zjeżdżalnia, pokaz sprzętu ratownictwa medycznego, studio tatuażu, warsztaty malowania twarzy, loteria fantowa, atelier fotograficzne, punkt wymiany książek, stoisko z kiełbaskami i ciastami, teatrzyk szkolny w wykonaniu uczniów oraz … rodziców – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie przygotowane zostały dla uczniów i rodziców naszej szkoły na tegoroczny Dzień Rodziny. Pogoda dopisała a z twarzy licznie przybyłych gości  nie znikały uśmiechy.

    W sobotę 3 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczął się Dzień Rodziny.  Wpisał się on już na stałe w kalendarz najważniejszych imprez naszej placówki. Wśród licznie zgromadzonych uczestników nie zabrakło dyrekcji szkoły: pani Agaty Rybińskiej – Chudzicki oraz pani Anny Gaik, nauczycieli oraz uczniów. Ci ostatni przybyli tłumnie wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.

   Pierwszym punktem programu był teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów. Uzdolnieni aktorsko szóstoklasiści w sposób humorystyczny opowiedzieli historię spotkania czarownicy cierpiącej na ból zębów z Jasiem i Małgosią. Celem przedstawienia był profilaktyka i promocja zdrowia.

  Następnie próbkę swoich aktorskich możliwości zaprezentowali nam rodzice, którzy wraz z uczniami wystawili spektakl pt. „Czerwony kapturek”. Przedstawienie w komiczny sposób ukazało nam to, w jaki sposób zmienia się otaczający nas świat i jak nowe trendy spędzać mogą sen z powiek zarówno dorosłym jak i dzieciom. Śmiechu było  co nie miara! Szczególnie w scenie, gdy babcia próbowała ukryć przed czerwonym kapturkiem w swoim domku konsolę do gier oraz telefon komórkowy.

  Kolejnym punktem programu było przedstawienie zatytułowane „Królewna Śnieżka”. Jego przesłanie w czytelny sposób pokazało młodym odbiorcom, że warto komunikować się między sobą bez przemocy, że warto prowadzić zdrowy styl życia.

  Po krótkim powitalnym przemówieniu pani dyrektor Agaty Rybińskiej – Chudzicki  odbyło się podsumowanie kolejnej edycji dzielnicowego konkursu pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Laureatom konkursu wręczono nagrody.

   Następnie  wszyscy zebrani przenieśli się z sali gimnastycznej na  boisko szkolne. Na najmłodszych uczestników i tych starszych czekały tu liczne atrakcje. Największą z nich była niewątpliwie wysoka na blisko 10 metrów dmuchana zjeżdżalnia. Nie obyło się bez energicznych podrygów, spektakularnych zjazdów, entuzjastycznych komentarzy oraz gromkich salw śmiechu. Równie oblegane były pozostałe stoiska. Uwijający się w mrówczym tempie uczniowie klasy 7b, skupieni przy studiu tatuażu, na brak pracy nie mogli narzekać. Ochoczo wykonywali wszystkim zainteresowanym z brokatu i różnokolorowych farb tatuaże. To na dłoniach, to na ramionach, a nawet i policzkach.

W atelier fotograficznym  po przywdzianiu kolorowych krawatów, przedziwnych okularów oraz baśniowych kapeluszy można było wykonać sobie w gronie przyjaciół zabawne zdjęcia. Równocześnie pod czujnym okiem nauczycieli świetlicy odbywały się zajęcia plastyczne, zaś fani czytania mogli wymienić książki i gry planszowe na książkowym kiermaszu.

   Nie zabrakło także kulinarnych wrażeń. Na smakoszy czekały kiełbaski z grilla, zapiekanki mięsne, gorąca herbata i kawa przygotowane pod bacznym okiem szefowej kuchni szkolnej stołówki pani Ewy Widur. Natomiast amatorzy słodkości mogli skosztować pysznych wypieków rodziców naszej szkolnej społeczności. Nie zabrakło tutaj babeczek, rogalików, muffinów, a także ciast owocowych z jagodami, brzoskwiniami czy truskawkami.

   Szczególnym wydarzeniem  były odwiedziny pracowników ratownictwa medycznego oraz pracowników  Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki ich uprzejmości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach specjalistycznego sprzętu, który  stanowi standardowe wyposażenie karetek oraz pojazdów gaśniczych.

   Wielkie  podziękowania należą się organizatorkom tegorocznego Dnia Rodziny – pani Lidii Sroce oraz pani Agnieszce Binkiewicz, a także dyrekcji szkoły, pracownikom i nauczycielom oraz wszystkim rodzicom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromny wkład i zaangażowanie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejny Dzień Rodziny w przyszłym roku.

 

                                                                                                                                                             Daniel Prywer

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna pod adresami:
http://szkolne.studio/s/piknik/
http://szkolne.studio/s/przedstawienie/

Skip to content