SP41 KRAKÓW

Klasy 7b i 8a w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. Zdjęcia

10 października siódmoklasiści i ósmoklasiści spędzili dwie i pół godziny w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w warsztatach „Jak powstają skamieniałości?” oraz zwiedzali wystawy stałe: „Historia życia na Ziemi”, „Antropologia”, „Biomy”, „Astronomia”, „Geologia dynamiczna”, „Etologia”, „Mineralogia”, „Systematyka zwierząt”, „Biogeografia”, „Mechanizmy ewolucji”, „Ochrona środowiska naturalnego”.

Podczas zajęć poznali przebieg procesu fosylizacji oraz zobaczyli szczątki dawnych roślin i zwierząt zachowane
w skałach bądź ich odciski. Kolorowali gipsowe odlewy oryginalnych skamieniałości, które mogli zabrać do domu. Zrozumienie tematu ułatwiła im prezentacja komputerowa.

Oglądając poszczególne ekspozycje, każdy uczeń mógł zatrzymać się dłużej przy tych dioramach i gablotach, które go najbardziej zaciekawiły. Jednych interesowały na przykład mumie, czaszki i szkielety, innych tundra arktyczna, las tropikalny, sawanna afrykańska, morska strefa głębinowa i rafa koralowa, a jeszcze innych modele Układu Słonecznego i kuli ziemskiej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć udostępnionych pod linkiem
https://drive.google.com/file/d/1aZOGTs0GzZr61c1CbbLSTm4uTCl5GW7j/view?usp=sharing.

Krystyna Tokarz

Skip to content