SP41 KRAKÓW

Redakcja „Primo” laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego „Potęga Prasy” 2022

Miło mi poinformować, że blog redakcji szkolnej e-gazetki „Primo” (gazetkaprimo.blogspot.com) został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy” 2022, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Potęga Prasy z siedzibą w Łodzi.

W nagrodę najbardziej aktywny szkolny dziennikarz otrzyma dofinansowanie do wakacyjnego obozu dziennikarskiego w Rewalu. Podczas szesnastodniowego turnusu będzie wraz z innymi laureatami tworzyć gazetę „Rewalacje”, prowadzić audycje radiowe w nadającej w Internecie rozgłośni „RewalStacja” i przygotowywać materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej „TeVaRewal” oraz zwiedzać okolicę i wypoczywać nad morzem.

Konkurs jest adresowany do młodzieży w wieku 12-18 lat. Podzielony jest na dwie kategorie: indywidualne prace dziennikarskie (dowolny materiał dziennikarski w formie tekstu prasowego lub internetowego, audycji radiowej albo materiału wideo, np. wywiad, felieton, reportaż) i media szkolne (gazetka, e-gazetka, radio, kanał internetowy, portal szkolny).

W skład komisji jurorskiej wchodzą: redaktor naczelna „Tygodnika ANGORKA”, redaktor naczelny „Tygodnika ANGORA”, prezes zarządu Stowarzyszenia Potęga Prasy oraz dziennikarze radiowi i telewizyjni współpracujący
z organizatorem konkursu.

Redakcja e-gazetki „Primo” jest laureatem XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych „Forum Pismaków” (trzecie miejsce w kraju) i laureatem Małopolskiego Konkursu na Gazetkę Szkolną „Prasówka” 2015 (pierwsze miejsce w województwie). Zajmuje ósme miejsce w ogólnopolskim rankingu Juniorlab 2020/2021 Polska Press Grupy z siedzibą centralną w Warszawie (klasyfikacja e-gazetek publikowanych przez dziennikarzy szkół podstawowych, liceów i techników z całej Polski bez podziału na kategorie wiekowe).

Krystyna Tokarz

Skip to content