SP41 KRAKÓW

Zespół redakcyjny „Primo” w Operze Krakowskiej

10 listopada zespół redakcyjny „Primo” (niestety, w niepełnym składzie) obejrzał na dużej scenie operowej skierowany do młodych widzów dwugodzinny spektakl baletowy „Ale Kosmos!” w wykonaniu artystów baletu
i tancerzy Studia Baletowego Opery Krakowskiej w Krakowie. To wspaniałe widowisko z jasnym i uniwersalnym przesłaniem zrobiło na nim ogromne wrażenie, podobnie jak na pozostałych widzach w wypełnionych do ostatniego miejsca amfiteatrze, lożach i balkonie. 

Wielki aplauz rozlegał się po każdej części przedstawienia i na koniec. Publiczność była zachwycona występem zarówno dzieci i młodzieży, jak i zawodowych tancerzy. Doceniła układy taneczne i muzykę z różnych krajów świata, scenografię, oświetlenie, kostiumy i rekwizyty oraz elementy narracji.

Tak o tym przedstawieniu piszą jego twórcy: „Szalone wyprawy, niesamowite i zaskakujące zwroty akcji, czarujące krajobrazy i piękne, efektowne kostiumy to tylko część tego, co możemy zobaczyć na scenie. Tę kosmiczną podróż zaczynamy w laboratorium szalonych naukowców, którzy z niezwykłą energią przeprowadzą nas przez magiczną krainę muzyki i tańca”.

Krystyna Tokarz

Skip to content